Ośrodek rehabilitacyjny dla mężczyzn uzależnionych od alkoholu i narkotyków przy Zgromadzeniu WSPÓLNOTA PEŁNYCH DOMÓW ma swoją specyficzną atmosferę i klimat. Choć warunki tu pozostawiają wiele do życzenia, nasi podopieczni, którzy byli kiedyś uczestnikami rehabilitacji ku normalności, dziś zakładają swoje rodziny i nas odwiedzają.
 

Właśnie trwa wyburzanie starego drewnianego budynku, w którym mieściła się jadalnia. To dopiero początek prac, bo w tegorocznych planach jest budowa nowego obiektu.

O.Valerijus Rudzinskas to Załozyciel Zgromadzenia. – Budynek jest z lat 50., pomieszczenie jadalne jest za małe. Nie spełniamy unijnych wymogów. Inwestycja jest niezbędna – mówi. Teraz do dyspozycji rehabilitantów, których liczba się powiększa, są zaledwie 2 ciasne pomieszczenia – refektarz i kuchnia/przygotowalnia.

Jeszcze w maju ma rozpocząć się budowa jadalni. Pieniądze, które posiadają Bracia, wystarczą tylko na niewielką część planowanych prac. Do starego drewnianego budynku zostanie „doklejona” murowana przybudówka, ale i to za mało.

– Jesteśmy ubogim zgromadzeniem, trochę pomagają nam mieszkańcy, ale to wszystko za mało – mówi br.Kamil z Polski.

Może za pośrednictwem tej strony uda się znaleźć sponsorów, którzy zechcą wesprzeć braci i prowadzone przez nich dzieła miłosierdzia. – To mogą być pieniądze, ale także materiały budowlane. Potrzebna będzie także ziemia na wyrównanie terenu – apeluje o pomoc br.Kamil. Swoim darczyńcom Bracia obiecują przede wszystkim codzienną modlitwę, ale także gorące podziękowania. Osoby, które zechciałyby wesprzeć planowaną inwestycję, mogą kontaktować się:

 

Pilnų namų bendruomenė
Parko g. 23
Panaros k., Merkinės sen.
LT-65320 Varėnos r. sav.

LITHUANIA

 

 

Konto w banku “AB Siauliu bankas”:

Konto wspólnoty
Šiaulių bankas AB, Lithuania, SWIFT CBSBLT26
PILNU NAMU BENDRUOMENE
Konto Nr. LT44 7181 2000 0007 1698

 

Konto wspólnoty na imie zalozyciela w banku VILNIAUS BANKAS w oddziale w Alytusie:


SEB Bank AB, Vilnius, SWIFT CBVI LT 2X
Valerijus RUDZINSKAS
Konto Nr: LT33 7044 0600 0389 5897


Pilnų namų bendruomenė
Parko g. 23
Panaros k., Merkinės sen.
LT-65320 Varėnos r. sav.

LITHUANIA