Posługa braci i ojców, we współpracy z wykwalifikowaną kadrą psychologów, odbywa się zarówno na płaszczyżnie duchowej, jak i moralnej człowieka. Od roku 1999 do chwili obecnej przez nasz dom i ośrodek resocjalizacyjny przewinęło się ok. 200 mężczyzn, kilku z nich odkryło w sobie powołanie zakonne.
Świadomi jesteśmy odpowiedzialności za życie powieżonego nam człowieka, dlatego bracia podejmują odpowiednie studia psychologiczne, według swoich zdolności i możliwości intelektualnych, zaś kandydaci na kapłanów podejmują studia w seminariach duchownych w Polsce, jak i na Litwie.

Obecnie z resocjalizacji korzysta dziesięciu mężczyzn (18-35 lat). Przyjeżdżają osoby uzależnione od alkoholu i narkotyków. Aby tu trafić, muszą spełniać kilka warunków: być po detoksykacji (oczyszczanie krwi), osobiście wyrazić zgodę na pobyt oraz nie mieć niegojących się ran, gdyż nie świadczymy leczenia medykamentami. Okres rehabilitacji – półtora roku (wraz z półroczną reintegracją do życia w społeczeństwie), w ramach której odbywają się zajęcia, szkolenia oraz terapia poprzez pracę. Nie wszyscy tutaj wytrzymują. Wspólnota utrzymuje się z rozmaitych projektów, które aktywnie wdraża w życie, a także z dobrowolnych ofiar. Program rehabilitacyjny jest częściowo finansowany z europejskiego funduszu społecznego.


Pilnų namų bendruomenė
Parko g. 23
Panaros k., Merkinės sen.
LT-65320 Varėnos r. sav.

LITHUANIA